Opowieści z Rumunii

Opowieści z Rumunii

efektywne i soczyste

lekcje rumuńskiego

ciekawe materiały

lekcje rumuńskiego metody

efektywne metody

żywy język

indywidualny plan

Jeśli:

 

To znam Twój przypadek i jesteś w idealnym miejscu 🙂 Zapraszam na lekcje rumuńskiego online, podczas których korzystamy z moich autorskich materiałów zapewniających kontakt z żywym językiem, wgląd w kulturę Rumunii i same ciekawe tematy do dyskusji! 

A gramatyka to moja specjalność! Jestem prawdziwym zaklinaczem szalonej rumuńskiej koniugacji i już z wieloma uczniami przeszłam proces od “nie wiem, jak mam to odmienić” do “w końcu ogarniam rumuńskie czasowniki”!

Lekcje rumuńskiego

Dlaczego warto uczyć się akurat ze mną?

Wiem, czego Ci potrzeba

Przeszłam tę samą drogę co Ty, dlatego mogę przeprowadzić Cię na skróty. Uczyłam się rumuńskiego jako języka obcego i od kompletnego zera do poziomu płynności C1 doszłam w 3 lata. Mnóstwo rzeczy odkrywałam sama po drodze i na własnych błędach. Mogę pokazać Ci sposoby, które wypracowywałam przez lata i żałowałam, że nikt mi o nich wcześniej nie powiedział!

Podzielę się swoim doświadczeniem

Uczę rumuńskiego właściwie odkąd skończyłam filologię rumuńską na UJ, czyli już prawie 3 lata. A od 2 lat to moja praca na pełen etat i mam za sobą już grubo ponad tysiąc przeprowadzonych lekcji rumuńskiego. Zupełnie początkującym pomagam opanować podstawy języka tak, by mogli komunikować się w prostych sytuacjach. Z uczniami średniozaawansowanymi pracujemy nad rozbudowaniem słownictwa i uzyskaniem płynności językowej.

Mówimy na lekcjach od samego początku – nie czekamy na magiczne “kiedyś”!

Twoje zajęcia będą spersonalizowane i efektywne

Indywidualne lekcje rumuńskiego to wartość premium – dlatego to Ty możesz decydować, czym się zajmujemy i jakie tematy podejmujemy. Możesz też zdać się na mnie i moje doświadczenie. Współpracę zawsze zaczynamy od Analizy Potrzeb – specjalnego formularza, który wypełniasz, bym mogła jak najlepiej dopasować lekcje do Twoich celów, potrzeb i zainteresowań.

By zapewnić wysoką jakość zajęć, sama ciągle się edukuję i rozwijam: uczestniczę w konwersacjach i lekcjach z nejtiwami, biorę udział w szkoleniach dla nauczycieli i jeżdżę na konferencje branżowe (metodologiczne, neurodydaktyczne). Dzięki temu jestem pewna, że moje metody są efektywne, nowoczesne i zgodne z tym, jak tak naprawdę uczy się ludzki mózg.

W twojej nauce pojawi się kreatywność i zabawa!

Jestem certyfikowanym Trenerem Kreatywności i ciągle szukam nowych sposobów na stare problemy 😉

La revedere, nudne podręczniki!

Moje lekcje rumuńskiego wyróżniają się tym, że pracujemy na autorskich materiałach – zarówno na plikach tekstowych w formacie PDF, jak i interaktywnych prezentacjach i quizach. Ale to nie wszystko – już od podstawowych poziomów wykorzystujemy na lekcjach krótkie materiały autentyczne – rolki z Instagrama, filmiki z YouTube czy proste artykuły. Dzięki temu uczysz się żywego języka.

Zobacz opinie moich uczniów:

Jak wyglądają lekcje?

pracujesz zarówno ze mną podczas lekcji, jak i w domu z dodatkowym materiałem

masz dostęp do wirtualnej klasy, gdzie znajdziesz wszystkie pliki, linki i zadania

na bieżąco monitoruję przebieg naszych lekcji i dostosowuję je do Twoich potrzeb

Oprócz indywidualnych lekcji rumuńskiego prowadzę również kursy grupowe – bieżąca oferta dostępna jest np. na moim profilu Facebook oraz Instagram.

Kim jestem?

Bună! Z drugiej strony ekranu nadaję ja – Julia. Jestem rumunistką, polonistką, tłumaczką, przewodniczką górską i internetową bajarką.

Skończyłam filologię rumuńską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a język szlifowałam również na Erasmusie w Bukareszcie. Po studiach Rumunia stała się moim „pełnym etatem”. Prowadzę własną firmę, w której nauczam języka rumuńskiego, tworzę materiały do nauki tego wspaniałego języka, tłumaczę, wykonuję proofreadingi innych tłumaczeń, ale przede wszystkim mam szczęście pracować ze swoją największą pasją – Rumunią.

W internetach działam jako Opowieści z Rumunii – pragnę pokazać ojczyznę mamałygi i papanaszy w jej naturalnym i niezaprzeczalnym pięknie. Opowiadam o tym, co akurat ślina na język (klawiaturę) przyniesie – o kulturze, języku, literaturze czy ludowości.

Czuj się tutaj jak u siebie!

Chcesz zapytać o lekcje rumuńskiego? Napisz do mnie tutaj:

Znajdziesz mnie też na: